Czy warto obejrzeć film Dowcip

Czy warto obejrzeć film Dowcip. Dowcip.

Do najlepszych dramatów na świecie z pewnością można zaliczyć film Dowcip (Wit).  Jest to historia niezwykle poruszająca i szczera, która skruszy serce nawet najbardziej zatwardziałego widza. Początkowo było to przedstawienie teatralne i również cały film utrzymywany jest w takiej konwencji. Praktycznie przez całą długość trwania filmu widz jest sam na sam z aktorką, a tylko od czasu do czasu pojawia się ktoś z zewnątrz – lekarz, nauczycielka itd.. To tylko nadaje dramatyzmu całej sytuacji i sprawia, że jest nam jeszcze bardziej przykro z powodu cierpienia głównej bohaterki.

Jest nią nauczycielka, która zajmuje się średniowieczną literaturą. Jej życie zawsze przebiegało bez żadnych rewelacji. Nigdy nie doświadczyła czegoś niesamowitego. Aż nagle spada na nią choroba: nowotwór. Kobieta oczywiście postanawia z nim walczyć i nie do końca dociera do niej, że powoli umiera. Lekarze proponują zupełnie nową terapię, która może pomóc, ale wcale nie musi. Bohaterka zgadza się na nią. W filmie obserwować można sceny drastyczne, związane z agonią człowieka chorego na nowotwór.

Najbardziej wzruszająca jest scena, kiedy do szpitala przychodzi była nauczycielka i promotorka chorej. Zaczyna czytać jej bajkę z dzieciństwa. Film pokazuje jak bardzo kruche jest ludzkie życie i jak szybko może się skończyć. Na pewno jest godny polecenia, ale warto przygotować zapas chusteczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *