Mother Riley Meets the Vampire – Online

Mother Riley Meets the Vampire – Online

Plan 9 z Kosmosu mógłby się od tego filmu uczyć. Bela Lugosi w roli… Va.. Vampira, tak! Historia opowiada o niecnym planie zawładnięcia Światem przez podstępnego krwiopijce. Plan polega na zamówieniu armii robotów. Vampir jest bogaty, w swojej bazie, niczym Batman opracowuje niecne cele. Jaki będzie koniec historii? Czy Vampir przy pomocy robota sterowanego przez komputer zagrozi Londynowi?

Trafiłem na ten film bardzo przez przypadek, raczej nikt o nim mówi – 2 oceny na FilmWebie (w tym jedna moja 🙂 ). Na IMDB produkcja może pochwalić się notą wysokości 2,5 / 10 pkt. No jest w tym sporo racji, sam opis chyba za tym przemawia. W “Mother Riley..” nie długo na początku występuje piosenka musicalowa – aktorzy zaczynają śpiewać, postaram się zamieścić kiedyś. Film jest udostępniony na wolnej licencji, to znaczy że każdy może go ściągnąć i oglądać? To może być ciężkie przeżycie, ale chociaż dla paru urywków, tak z ciekawości warto. Bela Lugosiego fajnie się ogląda. Ja dobrnąłem tak może do 30-40 minuty.

Link do oglądania (tytuł się różni, ale to ten sam film)

https://archive.org/details/VampireOverLondon1952

Z takich tandetnych filmów klasy B wolałbym obejrzeć tani western niż jakąś bajeczkę o wampirach i robotach. Próbowałem kiedyś obejrzeć Plan 9 z kosmosu, ale nie dałem rady. Obawiam się, że z tym filmem może być tak samo. Podobno Roger Corman zrobił cztery tanie westerny, które są godne uwagi, mimo że na imdb są oceny od 2 do 4. Na tej stronie archive.org chyba jednak nie ma tych filmów, ale jest za to The Deadly Companions (1961), pierwszy film Sama Peckinpaha i jedyny film tego reżysera, którego jeszcze nie widziałem. Jak będę miał czas to postaram się obejrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *