Mother Riley Meets the Vampire – Online

Mother Riley Meets the Vampire – Online

Plan 9 z Kosmosu mógłby się od tego filmu uczyć. Bela Lugosi w roli… Va.. Vampira, tak! Historia opowiada o niecnym planie zawładnięcia Światem przez podstępnego krwiopijce. Plan polega na zamówieniu armii robotów. Vampir jest bogaty, w swojej bazie, niczym Batman opracowuje niecne cele. Jaki będzie koniec historii? Czy Vampir przy pomocy robota sterowanego przez komputer zagrozi Londynowi?

Trafiłem na ten film bardzo przez przypadek, raczej nikt o nim mówi – 2 oceny na FilmWebie (w tym jedna moja 🙂 ). Na IMDB produkcja może pochwalić się notą wysokości 2,5 / 10 pkt. No jest w tym sporo racji, sam opis chyba za tym przemawia. W “Mother Riley..” nie długo na początku występuje piosenka musicalowa – aktorzy zaczynają śpiewać, postaram się zamieścić kiedyś. Film jest udostępniony na wolnej licencji, to znaczy że każdy może go ściągnąć i oglądać? To może być ciężkie przeżycie, ale chociaż dla paru urywków, tak z ciekawości warto. Bela Lugosiego fajnie się ogląda. Ja dobrnąłem tak może do 30-40 minuty.

Link do oglądania (tytuł się różni, ale to ten sam film)

https://archive.org/details/VampireOverLondon1952

Z takich tandetnych filmów klasy B wolałbym obejrzeć tani western niż jakąś bajeczkę o wampirach i robotach. Próbowałem kiedyś obejrzeć Plan 9 z kosmosu, ale nie dałem rady. Obawiam się, że z tym filmem może być tak samo. Podobno Roger Corman zrobił cztery tanie westerny, które są godne uwagi, mimo że na imdb są oceny od 2 do 4. Na tej stronie archive.org chyba jednak nie ma tych filmów, ale jest za to The Deadly Companions (1961), pierwszy film Sama Peckinpaha i jedyny film tego reżysera, którego jeszcze nie widziałem. Jak będę miał czas to postaram się obejrzeć.