Ashlee Nicole Simpson

Nazwisko: Simpson
Imię/Imiona: Ashlee, Nicole
Znany też jako:
Urodzony: 3 październik 1984 (Dallas, USA)
Zmarł: brak danych ()
Kategoria: Film / Muzyka
W skrócie: Rola w filmie „Undiscovered”, prezenterka MTV, wydane albumy „I am me” oraz „Autobiography”.

Ashlee Nicole Simpson – ur. 3 października 1984 w Dallas w Teksasie, młodsza siostra Jessiki Simpson, córka Joego i Tiny Simpsonów.

W wieku trzech lat zaczęła uczęszczać na lekcje baletu a w wieku 11 lat została przyjęta do School of American Ballet jako najmłodsza osoba w historii tej szkoły. Zaczęła w tym okresie cierpieć na anoreksję.

W wieku 14 lat przeprowadziła się z rodzicami i starszą siostrą do Los Angeles gdzie występowała jako tancerka na koncertach swojej siostry. Rozpoczęła także karierę telewizyjną występując głównie w krótkich spotach reklamowych. Została dzięki temu dostrzeżona i w roku 2001 dostała rolę w serialu Malcolm in the Middle następnie The View oraz 7th Heaven. Udało jej się także poprowadzić własny realisty show (The Ashlee Simpson Show) w MTV. Jedna z jej piosenek „Just let me cry” znalazła się w soundtracku do filmu Zakręcony piątek (Freaky Friday). W końcu podpisała umowę płytową z wytwórnią Geffen Records.

Jej pierwszy album Autobiography, w pierwszym tygodniu sprzedaży w USA, rozszedł się nakładem 398 tys. kopii. Singiel „Pieces of me” który poprzedzał wydanie albumu był jednym z największych przebojów lata w USA. Kolejne single „Shadow” i „La la” odniosły mniejszy sukces.

Występując na żywo grała z: Rayem Brady (gitara), Braxtonem Olita (gitara), Joeyem Kaimana (gitara basowa), Chrisem James oraz Chrisem Fox. We wrześniu 2004 roku ogłosiła na swojej witrynie internetowej powstanie zespołu „Ashlee Simpson and Submission”.

Nie ominęły jej także przykre wydarzenia. Jako gość programu Saturday Night Live miała wykonać dwie piosenki. Dzień przed występem czuła się bardzo źle, jej głos odmówił posłuszeństwa. Po konsultacji z lekarzem Ashlee i jej menager (ojciec) postanowili, że występ może pogorszyć stan głosu i zdecydowali sie na playback. Przy pierwszej piosence „Pieces of Me” nie było żadnych problemów jednak gdy rozpoczęła śpiewnie drugiej piosenki „Autobiography”, można było usłyszeć vocal do piosenki „Pieces of Me” zanim Ashlee podniosła mikrofon. Nie wiedząc co zrobić, zatańczyła spontaniczny taniec i zeszła ze sceny. Pod koniec programu Simpson pojawiła się na scenie i próbowała się tłumaczyć, że to jej zespół zagrał złą piosenkę na początku występu. Jednak skrytykowano ją za to, że było widać jak poruszała ustami, gdy w tle nie leciała piosenka.

25 października Simpson zadzwoniła do programu na żywo w MTV Total Request Live i wyjaśniła, że musiała oszczędzać swój głos, gdyż mogła go nawet stracić. Ashlee cierpi na chorobę gardła (nadkwasotę strun głosowych) i doktor odradził jej występować. Komentując całe zajście stwierdziłą Zrobiłam z siebie kompletnego głupka. Tłumaczyła też że perkusista nacisnął zły przycisk od odtwarzania. 25 paźdiernika podczas ceremonii Music Awards, Ashlee na znak, że zapomniała o nieprzyjemnym zdarzeniu, zaplanowała dowcip który polegał na takiej samej pomyłce jak w Saturday Night Live. Jednak później cały album „Autobiography” odśpiewała na żywo. Incydent ten jeszcze przez długi czas ciągnął się za piosenkarką jednak nie przejmowała się tym twierdząc iż „już bardziej zbłażnić się nie może”.

Ashlee Simpson zagrała także rolę Clea w filmie Undiscovered jednak tytuł nie odniósł większego sukcesu a Ashlee została nawet nominowana do nagrody Złota Malina w kategorii najgorsza aktorka w 2005 roku. Undiscovered to niezależny film, którego większa część zrealizowana została w sierpniu 2005 w Stanach Zjednoczonych. Sama Simpson nakręciła swoje sceny pod koniec 2004 roku. Film dostał złe recenzje od krytyków. Zarobił tylko $676048 choć sam budżet filmu wyniósł 9 mln dolarów.

Jej drugi album I am me został wydany 18 października 2005 i miał nawiązywać do muzyki z lat 80. Początkowo został wydany w 220 tys. kopii jednak sprzedaż szybko wzrosła do blisko miliona sztuk.

Na przełomie grudnia 2005 i stycznia 2006 Ashlee znalazła się na okładce magazynu The Teen razem ze swoją siostrą Jessicą. Można ja także zobaczyć na okładkach magazynów BlenderCosmopolitanSeventeen oraz ELLE.

Poczynając od wiosny 2006 aż przez całe lato planowane są występy piosenkarki.