Babcia-cyborg! Ma 100 lat i startuje w mistrzostwach

Babcia-cyborg! Ma 100 lat i startuje w mistrzostwach

Sprawności fizycznej i radości z życia można jej tylko pozazdrościć. Patrząc na nią, nie chce się wierzyć, że ma tyle „wiosen” na karku. Ta pani przeszła już do historii. Przeżyła dwie wojny światowe, 18 prezydentów USA i ma 18 wnucząt. W tym roku obchodzi 100 lat. Siedzi przykuta do łóżka, w domu starości, jeździ wózkiem inwalidzkim? Nie! Możecie ją spotkać na… zawodach w kręgle. Te zawody to kobiece mistrzostwa USA, odbywające się w Reno. Granicy wieku nie ma, więc Emma Hendrickson (rocznik 1909!) przystąpiła do gry, jak zresztą co roku. Została w ten sposób najstarszą kobietą, która wystąpiła w tym turnieju. Pobiła rekord niejakiej Ethel Brunnick, która podczas mistrzostw w 1987 roku miała 99 lat. Sympatyczna pani Hendrickson ma się znakomicie: ciągle żartowała, zostając szybko ulubienicą wszystkich uczestników. Wzbudzała sensację, ilekroć przypominano, ile ma lat.

Sekret mojej babci polega na tym, że ona ciągle się rusza: czy chodzi o spacery, czy też o kręgle, w które, o ile pamiętam, gra od zawsze – powiedziała Cindy Romaine, wnuczka najstarszej zawodniczki mistrzostw.

Co prawda starsza pani narzeka już na wzrok i już nie może wspierać swojej drużyny tak jak zwykle, ale nadal gra regularnie, dwa razy w tygodniu. Osiąga średnio po 120 punktów (dla znających kręgle – to dobry wynik?), jednak nawet jej bliscy byli zaskoczeni, że pojawiła się na tym turnieju. To koniec jej popisów? Nie – już zarejestrowała się na przyszłoroczną imprezę, która odbędzie się w El Paso w Teksasie. To będą 51. kolejne mistrzostwa, w których wystąpi.