Unieszkodliwił rekina ciosem w oko

Unieszkodliwił rekina ciosem w oko

Ciosem w oko unieszkodliwił 3-metrowego rekina australijski nurek, który był już w połowie połknięty – poinformowały lokalne media. 41-letni Eric Nerhus pływał w okolicach przylądka Howe na południowym wschodzie Australii z 25-letnim synem i przyjacielem, kiedy został zaatakowany przez żarłacza białego, największego drapieżnego rekina. Zwierzę pochłonęło jego głowę i zacisnęło szczęki na torsie. Pływak się nie poddał i zadał rekinowi silny cios w oko. Wówczas tamten odstąpił od ataku.

„Kiedy do nas trafił, był przytomny, ale miał złamany nos i był poszarpany z obu stron klatki piersiowej – wszędzie były ślady po zębach” – powiedziała rzeczniczka służb ratunkowych.

Nerhus powiedział znajomym, że nie zauważył rekina, bo widoczność była w wodzie bardzo słaba. „Nie widział, jak nadpływa, ale poczuł zęby, a potem zaczął być potrząsany. Wtedy się zorientował, że jest w paszczy rekina” – opowiada miejscowy nurek Michael Mashado.

„Eric to silny facet. Ma olimpijską formę. Miał więcej szans na wygraną w totka niż na wyjście z tej sytuacji żywym. Sądzę zresztą, że wolałby wygrać w totka” – powiedział jego przyjaciel Dennis Luobikis.

Pływak znajduje się w szpitalu. Jest w ciężkim, lecz stabilnym stanie.

Od 2000 r. 10 osób poniosło w Australii śmierć w atakach rekinów.

Dodaj komentarz