Kierowca z promilami jechał „samą ramą” auta

Kierowca z promilami jechał „samą ramą” auta

Auto bez tablic rejestracyjnych, zderzaka, błotników, pokrywy silnika, reflektorów i kierunkowskazów zatrzymali dolnośląscy policjanci na drodze w okolicach Zgorzelca.
Kierowca nie miał dokumentów dopuszczających auto do ruchu, ale miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak poinformował Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jadąca drogą po zmroku praktycznie sama rama samochodu, bez świateł, wprawiła policjantów w prawdziwe zdumienie.

„Samochód nie był dopuszczony do ruchu, a w czasie kontroli kierowca nie posiadał dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie pojazdu” – mówił Wybraniec.

Dodał, że podejrzenie policjantów wzbudziło również zachowanie kierowcy. „Badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 44-letni mężczyzna tłumaczył, że odwozi samochód do mechanika” – powiedział Wybraniec. Teraz za jazdę pod wypływem alkoholu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia. Będzie też musiał zapłacić mandat za – jak to określił Wybraniec – jazdę samą ramą samochodową”.

Dodaj komentarz