Gdzie schować się w czasie burzy

Gdzie schować się w czasie burzy

Gdzie najbezpieczniej schować się w czasie burzy?

Kiedy zaczyna padać deszcz, a my jesteśmy daleko od domu lub innych budynków, oczywiście zazwyczaj staramy się schronić pod drzewem. Wszystko jest w porządku, jeżeli naszym przeciwnikiem jest tylko woda kapiąca na nas z góry. Gorzej, kiedy w grę wchodzi również burza. Jeżeli na niebie pojawiają się błyskawice, a dookoła nas rozbrzmiewa huk grzmotów, z całą pewnością musimy uciekać jak najdalej od wysokich obiektów jakimi są drzewa. Pioruny bowiem uderzają w najwyższe uziemione obiekty.

Jeżeli znalazłeś się na otwartej przestrzeni i Ty jesteś najwyższym obiektem w okolicy, poszukaj rowu bądź innego zagłębienia terenu w którym możesz się ukryć. Sprawdź, czy nie ma  w nim wody, ponieważ jest ona doskonałym przewodnikiem energii elektrycznej. Skul się, nogi trzymaj złączone razem.

Najlepszym schronieniem przed piorunami są budynki lub samochód. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zamknąć okna.

Buty na gumowej podeszwie nie pomogą nam, jeżeli zostaniemy trafieni przez piorun, natomiast są dobrym izolatorem jeśli wyładowanie będzie miało miejsce niedaleko nas.

Jeżeli włosy stają nam dęba i czujemy gęsią skórkę oznacza to, że zaraz możemy zostać trafieni przez piorun. W takiej sytuacji jak najszybciej połóżmy się na płasko na ziemi.