Formellement connu sous le nom de

Formellement connu sous le nom de.

je n'exagère pas, ona jest dla mnie absolutnym odkryciem i obietnicą artystycznych doznań. 26-Brindilles FKA britanniques d'été (Anciennement connu sous le nom de brindilles), fille, której z przyjemnością przybiłabym piątkę, vaut vraiment la peine d'être connu. Je suis convaincu, że przybyła do nas z jakiejś innej planety i właśnie za to, na wstępie ma już ode mnie gigantyczny plus. Nie ma bowiem nic lepszego w świecie sztuki, jak ludzie z kosmosu! Elle a fait, comme je suppose, głowę pełną pomysłów i pokręconą osobowość, doit ses racines colorées. Ma w sobie mieszankę krwi jamajskiej i hiszpańskiej, ce qui explique sa beauté exotique. Matka zajmowała się tańcem oraz gimnastyką i pewnie po niej Twigs odziedziczyła talent i chęć rozwoju kariery tanecznej. Można ją zobaczyć w dwóch clipach innej brytyjskiej wokalistki Jessie J., en tant que danseuse, wystąpiła również w śmiechowym skeczu ‘Beyonce Wants Groceries’. Jednak jako muzyk zadebiutowała w grudniu w 2012 année, publikując utwory z pierwszej epki na swoim kanale youtube, ach ten błogosławiony internet… druga epka zatytułowana ‘EP2’ została wydana we wrześniu 2013 année. Trochę spóźniona trafiłam na nią niedawno, ale nie sposób o niej nie napisać.

Les quatre chansons sont littéralement parfaites. Comment quelqu'un veut aller quelque part très loin, qu'il l'entende, oderwanie od podłogi gwarantowane! Le morceau le plus hypnotique de 'Water me', est une vitrine totale de l'EP, écouter l'introduction même de la pièce, od razu można popaść w trans. Ep pour moi, est déjà un succès, elle est subtile, bien rangé, brillant, ressentir, że ktoś włożył w jej przygotowanie całe serducho. Rythme endormi, oszczędny w słowa tekst budują niezłą magię. Muzyka momentami minimalistyczna z wyciszonym, parfois avec une voix chuchotée, il ne s'impose pas avec son son. L'ensemble est très éclectique, subtil parfois, une autre fois, jak w utworze ‚Ultraviolet’, vous entendez des sons gras une fois, by zaraz potem wsłuchać się w delikatny głos wokalistki. Le tout est totalement choyé, ale polecam bardzo słuchanie połączyć z doznaniami wizualnymi. Gapienie się na jej teledyski sprawiło mi wielką radość, na każdy clip jest odrębny pomysł, J'ajouterai une idée extraordinaire. Przyjemnie się patrzy na tak kompletne dzieło, ce qui n'est pas secondaire.

Żeby to nie była landrynkowa laurka dodam, że ta mini płytka ma jeden poważny minus. C'est sur quoi porte l'allégation, że jest mini ? Niecierpliwie czekam na pełną płytę, parce que la voix magique de Twigs, trochę oderwany od rzeczywistości i dźwięki, do których powstania przyczynił się producent Arca, który m.in. maczał swoje palce w przygotowaniach albumu Kanye Westa ‘Yeezuz’, ils promettent beaucoup.