Joker un homme de la famille

Joker un homme de la famille.

Est dit être, que notre famille nous rend plus fort, plus forte. Nous ferons tout pour eux. Cependant, il y a une exception - Batman. En créant 'Batman, Inc’ i przyjmując do drużyny takie postacie jak Batgirl, Rouge-gorge, Rouge-gorge, Chaperon rouge, si Nightwing est devenu faible. C'est devenu prévisible. Bo po co się masz starać, skoro w głowie jest pewność, że gdy coś pójdzie nie tak, il y aura toujours quelqu'un, qui tendra une main secourable?

Batman_et_Robin_Vol_2_16-700x325

Rozproszony po kilku różnych seriach 23-odcinkowy cykl “Death of the Family” rozpoczyna się wsadzeniem Jokera do Arkham Assylum przez Batmana. Plus tard le même jour, le Joker est assassiné, a jedyne co po nim zostaje, to skóra jego twarzy przygwożdżona do ściany. Gotham wpada w chaos, zbiry solidaryzują się z martwym szefem i wychodzą na ulicę, a jego najbliższa partnerka – Harley Queen zaczyna polowanie na jedyną pamiątkę po zmarłym kochanku. Po roku, gdy miasto zaczyna wracać do normy, Joker ponownie pojawia się w mieście. Bardziej zdeterminowany i krwiożerczy. Sa cible n'est pas Batman lui-même, ale cała jego rodzina. Même celui cousu. Le fou commence son expédition en essayant de faire plier ses adversaires, złamać ich i przestraszyć. Tout pour ça, by uświadomić Człowiekowi Nietoperzowi jak bardzo jego najbliżsi go osłabiają.

Joker

Le créateur de l'histoire est Scott Snyder, który już ma spore doświadczenie zarówno z Batmanem, jak i Batgirl, czy nawet z Supermanem. Choć za jego najważniejszą historię uważano Swamp Thing. Jusqu'à présent. Death of the Family jest zainspirowane hisotrią Batmana z lat 80 – Décès dans la famille. W czterozeszytowej serii Joker brutalnie morduje Jasona Todda, drugiego w historii Robina. Batman przez wiele lat obwiniał samego siebie za tę tragedię. Cette fois, Snyder essaie de créer un spectacle complètement différent. Plein de violence, folie et… amour. Scott sam przyznał w wywiadzie, że zdecydowano się na publikacje pierwszego numeru w Walentynki, parce que le Joker croit profondément, że uczucia łączące go z Batmanem to nie nienawiść, a właśnie miłość.

 

Le style graphique n'est pas sans importance ici. Sombre, brutalny i pełny szleństwa. Le Joker lui-même, który po odnalezieniu swojej skóry twarzy przyczepia ją na gumki recepturki na praktycznie gołą kość czaszki, budzi obrzydzenie i uczucie dyskomfortu. Z uwagi, że opowieść skacze od zeszytu do zeszytu poznamy style kilku różnych rysowników. Historia rozpoczęła się od Batgirl, by po czterech zeszytach przerzucić się na strony Batmana, a po kolejnych czterech na Batmana i Robina. Après ça devient de plus en plus intéressant, bo czas trwania serii w jednym komiksie to dwa numery, a sama opowieść zahacza o takie komiksy jak Catwoman, Romans policiers, Aile de nuit, Red Hood et les hors-la-loi, Suicide Team i Teen Titans. Grâce à cela, de temps en temps nous rencontrons de nouvelles lignes, autres dessinateurs, nous apprendrons à connaître de nouveaux mondes. Widzimy jak inni bohaterowie walczą z innymi przeciwnikami. Tylko Joker lekko śmieje się w tle przez naderwaną skórę, by w odpowiednim momencie uderzyć i obnażyć ich słabości. Po czym kieruje się do następnego.

batman16

Très souvent, w poprzednich komiksach, ou même des films, il y avait quelque chose, que faisait-on, że z Jokerem można było sympatyzować. Chaos, la démence, lekka nutka idiotyzmu i bólu. Cette fois c'est différent. La mort de la famille est un cycle, który zabija w czytelnikach chęć zrozumienia go. To nie jest kolejny czarny charakter, który jest skrzywdzony przez los i szuka zemsty. Joker to kompletny psychopata, który nie cofnie się przed niczym, by ukazać słabość Batmana. Il n'y a plus de limites, le reste des cendres des personnalités abîmées, a gdzieś pośrodku odwieczna walka mroku z chaosem. Death of the Family to świetna opowieść dla ludzi wierzących, że Joker pod swoim makijażem posiada jakiekolwiek ludzkie odruchy. Un petit spoiler - personne. To jedynie clown z najmroczniejszych koszmarów.