Joker ein Mann der Familie

Joker ein Mann der Familie.

Wird gesagt, dass, że dzięki rodzinie stajemy się mocniejsi, stärker. Wir werden alles für sie tun. Es gibt jedoch eine Ausnahme – Batman. Erstellen von 'Batman, Inc’ i przyjmując do drużyny takie postacie jak Batgirl, Robin, Rotkehlchen, Rotkäppchen, wurde Nightwing schwach. Es ist vorhersehbar geworden. Bo po co się masz starać, skoro w głowie jest pewność, że gdy coś pójdzie nie tak, es wird immer jemanden geben, der eine helfende Hand reicht?

Batman_and_Robin_Vol_2_16-700x325

Rozproszony po kilku różnych seriach 23-odcinkowy cykl “Death of the Family” rozpoczyna się wsadzeniem Jokera do Arkham Assylum przez Batmana. Später am selben Tag wird der Joker ermordet, a jedyne co po nim zostaje, to skóra jego twarzy przygwożdżona do ściany. Gotham wpada w chaos, zbiry solidaryzują się z martwym szefem i wychodzą na ulicę, a jego najbliższa partnerka – Harley Queen zaczyna polowanie na jedyną pamiątkę po zmarłym kochanku. Po roku, gdy miasto zaczyna wracać do normy, Joker ponownie pojawia się w mieście. Bardziej zdeterminowany i krwiożerczy. Sein Ziel ist nicht Batman selbst, ale cała jego rodzina. Sogar die angenähte. Der Verrückte beginnt seine Expedition mit dem Versuch, seine Gegner zu beugen, złamać ich i przestraszyć. Alles dafür, by uświadomić Człowiekowi Nietoperzowi jak bardzo jego najbliżsi go osłabiają.

Joker

Der Schöpfer der Geschichte ist Scott Snyder, który już ma spore doświadczenie zarówno z Batmanem, jak i Batgirl, czy nawet z Supermanem. Choć za jego najważniejszą historię uważano Swamp Thing. Bisher. Death of the Family jest zainspirowane hisotrią Batmana z lat 80 - Tod in der Familie. W czterozeszytowej serii Joker brutalnie morduje Jasona Todda, drugiego w historii Robina. Batman przez wiele lat obwiniał samego siebie za tę tragedię. Diesmal versucht Snyder, eine völlig andere Show zu kreieren. Voller Gewalt, Wahnsinn und… Liebe. Scott sam przyznał w wywiadzie, że zdecydowano się na publikacje pierwszego numeru w Walentynki, weil der Joker zutiefst glaubt, że uczucia łączące go z Batmanem to nie nienawiść, a właśnie miłość.

 

Der grafische Stil ist hier nicht ohne Bedeutung. Dunkel, brutalny i pełny szleństwa. Der Joker selbst, który po odnalezieniu swojej skóry twarzy przyczepia ją na gumki recepturki na praktycznie gołą kość czaszki, budzi obrzydzenie i uczucie dyskomfortu. Z uwagi, że opowieść skacze od zeszytu do zeszytu poznamy style kilku różnych rysowników. Historia rozpoczęła się od Batgirl, by po czterech zeszytach przerzucić się na strony Batmana, a po kolejnych czterech na Batmana i Robina. Danach wird es immer interessanter, bo czas trwania serii w jednym komiksie to dwa numery, a sama opowieść zahacza o takie komiksy jak Catwoman, Detektivgeschichten, Nachtschwinge, Red Hood und die Outlaws, Suicide Team i Teen Titans. Danke für das, hin und wieder treffen wir auf neue Linien, andere Karikaturisten, wir werden neue Welten kennenlernen. Widzimy jak inni bohaterowie walczą z innymi przeciwnikami. Tylko Joker lekko śmieje się w tle przez naderwaną skórę, by w odpowiednim momencie uderzyć i obnażyć ich słabości. Po czym kieruje się do następnego.

Batman16

Sehr oft, w poprzednich komiksach, oder sogar Filme, Da war etwas, was tat, że z Jokerem można było sympatyzować. Chaos, Wahnsinn, lekka nutka idiotyzmu i bólu. Diesmal ist es anders. Der Tod der Familie ist ein Kreislauf, który zabija w czytelnikach chęć zrozumienia go. To nie jest kolejny czarny charakter, który jest skrzywdzony przez los i szuka zemsty. Joker to kompletny psychopata, który nie cofnie się przed niczym, by ukazać słabość Batmana. Es gibt keine Grenzen mehr, der Rest der Asche von geschädigten Persönlichkeiten, a gdzieś pośrodku odwieczna walka mroku z chaosem. Death of the Family to świetna opowieść dla ludzi wierzących, że Joker pod swoim makijażem posiada jakiekolwiek ludzkie odruchy. Ein kleiner Spoiler - niemand. To jedynie clown z najmroczniejszych koszmarów.