Joker a man of the family

Joker a man of the family.

Is said to be, że dzięki rodzinie stajemy się mocniejsi, stronger. We will do anything for them. However, there is one exception - Batman. In creating 'Batman, Inc’ i przyjmując do drużyny takie postacie jak Batgirl, Robin, Red Robin, Red Hood, whether Nightwing has become weak. It became predictable. Bo po co się masz starać, skoro w głowie jest pewność, że gdy coś pójdzie nie tak, there will always be someone, who will extend a helping hand?

Batman_and_Robin_Vol_2_16-700x325

Rozproszony po kilku różnych seriach 23-odcinkowy cykl “Death of the Family” rozpoczyna się wsadzeniem Jokera do Arkham Assylum przez Batmana. Later on the same day, the Joker is murdered, a jedyne co po nim zostaje, to skóra jego twarzy przygwożdżona do ściany. Gotham wpada w chaos, zbiry solidaryzują się z martwym szefem i wychodzą na ulicę, a jego najbliższa partnerka – Harley Queen zaczyna polowanie na jedyną pamiątkę po zmarłym kochanku. Po roku, gdy miasto zaczyna wracać do normy, Joker ponownie pojawia się w mieście. Bardziej zdeterminowany i krwiożerczy. His target is not Batman himself, ale cała jego rodzina. Even the sewn-on one. The madman begins his expedition trying to bend his opponents, złamać ich i przestraszyć. All for this, by uświadomić Człowiekowi Nietoperzowi jak bardzo jego najbliżsi go osłabiają.

Joker

The creator of the story is Scott Snyder, który już ma spore doświadczenie zarówno z Batmanem, jak i Batgirl, czy nawet z Supermanem. Choć za jego najważniejszą historię uważano Swamp Thing. So far. Death of the Family jest zainspirowane hisotrią Batmana z lat 80 – Death in the Family. W czterozeszytowej serii Joker brutalnie morduje Jasona Todda, drugiego w historii Robina. Batman przez wiele lat obwiniał samego siebie za tę tragedię. This time Snyder is trying to create a completely different show. Full of violence, madness and… love. Scott sam przyznał w wywiadzie, że zdecydowano się na publikacje pierwszego numeru w Walentynki, because the Joker deeply believes, że uczucia łączące go z Batmanem to nie nienawiść, a właśnie miłość.

 

The graphic style is not without significance here. Dark, brutalny i pełny szleństwa. The character of the Joker itself, który po odnalezieniu swojej skóry twarzy przyczepia ją na gumki recepturki na praktycznie gołą kość czaszki, budzi obrzydzenie i uczucie dyskomfortu. Z uwagi, że opowieść skacze od zeszytu do zeszytu poznamy style kilku różnych rysowników. Historia rozpoczęła się od Batgirl, by po czterech zeszytach przerzucić się na strony Batmana, a po kolejnych czterech na Batmana i Robina. After that, it gets more and more interesting, bo czas trwania serii w jednym komiksie to dwa numery, a sama opowieść zahacza o takie komiksy jak Catwoman, Detective Stories, Nightwing, Red Hood and the Outlaws, Suicide Team i Teen Titans. Thanks to that, every now and then we meet new lines, other cartoonists, we will get to know new worlds. Widzimy jak inni bohaterowie walczą z innymi przeciwnikami. Tylko Joker lekko śmieje się w tle przez naderwaną skórę, by w odpowiednim momencie uderzyć i obnażyć ich słabości. Po czym kieruje się do następnego.

batman16

Very often, w poprzednich komiksach, or even movies, there was something, what was doing, że z Jokerem można było sympatyzować. Chaos, madness, lekka nutka idiotyzmu i bólu. This time is different. Death of the Family is a cycle, który zabija w czytelnikach chęć zrozumienia go. To nie jest kolejny czarny charakter, który jest skrzywdzony przez los i szuka zemsty. Joker to kompletny psychopata, który nie cofnie się przed niczym, by ukazać słabość Batmana. There are no limits left, the rest of the ashes of damaged personalities, a gdzieś pośrodku odwieczna walka mroku z chaosem. Death of the Family to świetna opowieść dla ludzi wierzących, że Joker pod swoim makijażem posiada jakiekolwiek ludzkie odruchy. A small spoiler - no one. To jedynie clown z najmroczniejszych koszmarów.