Spokrewnione z Moną Lisą i św. Stanisławem

Spokrewnione z Moną Lisą i św. Stanisławem

Włoski specjalista od genealogii znalazł w Toskanii dwie młode kobiety, których przodkiem była słynna Mona Lisa. Jednakże podczas ich wizyty w Paryżu dyrekcja Luwru nie zgodziła się na zrobienie fotografii przed portretem dalekiej krewnej. Irina i Natalia Strozzi, należące do arystokratycznej toskańskiej rodziny, przyjechały do Paryża na zaproszenie dziennika „Le Figaro”.

Stało się to dzięki badaniom Włocha Domenico Saviniego, który na podstawie archiwów rodzinnych doszedł do wniosku, że są one krewnymi Lisy del Giocondo, zwanej Moną Lisą lub Giocondą. Portret Mony Lisy został zamówiony u Leonarda da Vinci przez jej męża Francesco di Bartolomeo del Giocondo.

Młode Włoszki były zachwycone tym, że mogły na własne oczy zobaczyć portret swojej prapraprababki. Przez dyrekcję Luwru zostały jednak potraktowane jak zwykłe turystki i nie pozwolono im na sfotografowanie się przy słynnym obrazie.

Irina i Natalia ujawniły dziennikarzom „Le Figaro” jeszcze jedną tajemnicę rodzinną – są one spokrewnione również ze świętym Stanisławem Kostką.

Dodaj komentarz