70. urodziny Chucka Norrisa

70. urodziny Chucka Norrisa

Amerykański aktor i mistrz karate Chuck Norris 10 marca 2010 obchodził 70. urodziny.

Wszyscy kojarzą go choćby z roli Strażnika Teksasu. Ostatnio na jego popularność w sieci wpłynęły publikowane “fakty z życia Chucka Norrisa”. Jeżeli ktoś nie wie jednak kim jest Norris, przypomnijmy: to ten człowiek, który potrafi zatrzasnąć drzwi obrotowe i który policzył do nieskończoności. Dwukrotnie.

Chuck Norris urodził się w robotniczej rodzinie w Oklahomie. Po szkole wstąpił do amerykańskich sił powietrznych. Służył w Korei, gdzie poznał karate. Po powrocie do USA stoczył wiele pojedynków i założył własną szkołę walki Chun Kuk Do. Zagrał też w wielu filmach fabularnych. Sławę przyniosła mu rola w “Drodze Smoka”, gdzie wystąpił u boku Bruce’a Lee.

Niewiele osób wie jednak, że słynny karateka jest zagorzałym chrześcijaninem. Należy do kościoła baptystycznego i ma konserwatywne poglądy. Aktor jest autorem kilku książek, ukazujących chrześcijańskie wartości, napisał m. in. The Justice Riders. Norris wystąpił również w kilku reklamach telewizyjnych zachęcając do studiowania Biblii i promując modlitwę w szkołach publicznych. Bierze udział w kampaniach przeciwko narkotykom.

Norris jest członkiem Krajowej Rady Nauczania Biblii w Szkołach Publicznych USA, organizacji promującej czytanie Biblii w szkołach publicznych.

Dodaj komentarz