Pudzianowski w „Księdze Rekordów Guinnessa”

Pudzianowski w „Księdze Rekordów Guinnessa”

Mariusz Pudzianowski pobił w środę rekord Guinnessa w przeciągnięciu tramwaju z pasażerami w środku. Próba odbyła się we Wrocławiu w ramach imprezy przyznania czterokrotnemu mistrzowi świata strong man „złotego siedzenia” w specjalnym „Tramwaju Gwiazd”. 30-letni Pudzianowski przeciągnął ważący 34 tony tramwaj, w którym znajdowało się dodatkowo 15 osób, na odległość 20 m. „Pod sam koniec miałem już mroczki przed oczami, ale przy dużym wysiłku czasem mi się to zdarza więc nie miałem zamiaru odpuszczać” – powiedział Pudzianowski. Jak wyjaśniał, bicie rekordu było dla niego nowym wyzwaniem. „Nigdy czegoś takiego nie robiłem. Kiedyś zdarzyło mi się ciągnąć 20-tonowy wagon, ale 34-tonowy ciężar ciągnąłem po raz pierwszy.” To pierwszy rekord Guinnessa pobity przez Pudzianowskiego, który nie wykluczył dalszych prób. „Wymaga to jednak długich przygotowań, a dla mnie najważniejsze jest teraz pobicie innego rekordu – zdobycie piątego tytułu mistrza świata.” Pudzianowski dodał, że będzie trenował nawet w czasie świąt. „Wigilię spędzę z rodzicami, a od wtorku znowu rozpoczynam przygotowania do kolejnych mistrzostw świata. Sylwestra urządzam u siebie w lokalu więc właściwie będę w pracy.”

Bicie rekordu powiązane było z odsłonięciem przez Pudzianowskiego specjalnego fotela w tramwaju zwanym „Tramwajem Gwiazd”. Jest on trzecim, po Kayah i Edycie Górniak, laureatem wyróżnienia przyznawanego przez wrocławian.

Po uroczystości w zajezdni Pudzianowski, razem z około 30 fanami i dziennikarzami, przejechał tramwajem przez centrum miasta. „Tramwaj Gwiazd” jest na co dzień regularnie kursującym pojazdem wrocławskiego MPK.

„Tramwaj Gwiazd” jest wspólną akcją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i Radia Aplauz. Słuchacze w głosowaniu decydują, którą z gwiazd nagrodzić „złotym fotelem” w tramwaju.

Dodaj komentarz