Jak zadbać o kondycję

Jak zadbać o kondycję

Dbanie o kondycję

Współcześni ludzie żyją naprawdę szybko i nieraz zapominają o sobie i o tym, by zadbać o swoje zdrowie. Należy to oczywiście zmienić, bo jeśli tak dalej pójdzie, za niedługo wszyscy będą umierać na choroby sercowo – naczyniowe, a już na pewno na zawały mięśnia sercowego. Dbanie o kondycję to podstawa, a 15 minut gimnastyki codziennie to tylko minimum. Warto znaleźć sobie mimo to jakąś pasję sportową. Jeśli nie lubimy ćwiczyć sami, możemy umawiać się ze znajomą, znajomym lub też zapisać się do jakiegoś klubu albo na siłownię, aby mieć kontakt z innymi ludźmi. Wtedy będzie się ćwiczyć o wiele solidniej, poprawniej i przyjemniej.

Najlepszym sposobem na rozwinięcie swojej kondycji oraz utrzymanie prawidłowej wagi ciała jest bieganie. Bieganie angażuje praktycznie wszystkie mięśnie ludzkiego organizmu w bieg. Bieganiem można się naprawdę rozruszać, a po nim człowiek czuje się jak nowo narodzony i naprawdę chce mu się żyć. Poza tym wysiłek fizyczny uwalnia nie tylko adrenalinę, ale również endorfinę, która jest przecież hormonem szczęścia. Jeśli chcemy się odchudzać, musimy pamiętać o tym, że dopiero po 40 minutach biegania zaczynamy spalać tkankę tłuszczową.

Oczywiście sam sport to jeszcze nie wszystko. Być czuć się sprawnym fizycznie i psychicznie, trzeba się jak najlepiej i zdrowo odżywiać.