Włoscy architekci nie chcą drugiej krzywej wieży

Włoscy architekci nie chcą drugiej krzywej wieży

Sprzedawca, który złamał ząb na ciasteczku podczas wizyty u klienta, dostanie zwrot kosztów leczenia, ponieważ należy mu się odszkodowanie za wypadek przy pracy – orzekł Najwyższy Sąd Administracyjny Szwecji. 50-letni Calle Montell ubiegał się o odszkodowanie, twierdząc, że ząb złamał podczas pracy. Powiedział, że bardzo cieszy go orzeczenie sądu, bo teraz każdy, kto pracuje poza terenem firmy, będzie mógł bez obawy coś przekąsić, ponieważ również i taki jak jego przypadek jest objęty zasadami prawa pracy i bhp.

Wyrok sądu z 18 stycznia zakończył prawne boje, które rozpoczęły się 31 października 2002 roku, kiedy Montell, poczęstowany przez klienta ciasteczkiem z owocami, złamał ząb na pestce wiśni.

Najpierw ubezpieczenie odmówiło mu pokrycia rachunku od dentysty w wysokości 4 tys. szwedzkich koron (440 euro), uznając, że złamanie zęba nie ma nic wspólnego z wykonywaniem pracy. Sprawa trafiła do dwóch sądów, zanim wreszcie Najwyższy Sąd Administracyjny wydał swoje – ostateczne – orzeczenie.

Montell, który zajmuje się sprzedażą pieców ceramicznych, powiedział, że kontaktował się w środę z biurem ubezpieczeniowym, ale jeszcze nie otrzymał pieniędzy.

Źródło: PAP, MFi

Dodaj komentarz