Oś czasu

Oś czasu

Profile na facebooku nie są wyświetlane w postaci tradycyjnych, statycznych tablic.  Mają właśnie formę osi czasu. Wszystko, co użytkownik dodaje posortowane jest w kolejności chronologicznej. Im bardziej w dół, tym przeglądającemu ukazują się starsze wydarzenia.

Co widać na osi czasu?

Na osi czasu widać aktywność użytkownika na Facebook. Przeglądający może zobaczyć, kiedy dany użytkownik dodał swoje zdjęcie, polubił jakąś stronę, zagrał w grę na fb, dodał status itp. W prosty, intuicyjny sposób można takie aktywności polubić, bądź dodać komentarz.

Ważne wydarzenia

Nasi czasu widać również ważne dla użytkownika wydarzenia. Jeżeli umieścił stosowną informację, to znajomi mogą się dowiedzieć kiedy użytkownik skończył szkołę, wziął ślub, albo się urodził.

Kto może umieszczać notki na osi czasu?

Najczęściej na osi czasu wszelkie notki i inne informacje umieszcza sam użytkownik Facebook. Ale istnieje możliwość, by każdy znajomy umieścił zdjęcie, czy komentarz na jego osi czasu. Wiadomości te są widoczne dla wszystkich. Na takiej zasadzie są głównie widoczne życzenia urodzinowe.

Czy można zmienić wygląd osi czasu?

Niestety, możliwości są tu mocno ograniczone. Można jedynie zmienić swoje zdjęcie profilowe, oraz obrazek w tle, który przypomina banery na blogach. Kiedyś popularna była aplikacja „zmień kolor swoje pejsa” była ona jednak fałszywa. Niezmienna jest szata graficzna na oś czasu. Facebook nie proponuje takiej możliwości.