Zaręczyny

Zaręczyny to niezwykle ważny moment  w każdym związku. Zwykle do zaręczyn dochodzi po kilku latach trwania związku. Niektórzy czekają na to nawet 9 – 10 lat. Nie warto się jednak spieszyć, gdyż moment zaręczyn to bardzo ważna decyzja. W ten sposób bowiem para decyduje się na ślub i wspólne małżeństwo.

Zaręczyny wiążą się nierozerwalnie z oświadczynami. Wtedy to przyszły pan młody kupuje swojej wybrance pierścionek zaręczynowy. Przyjęcie pierścionka, zwykle w uroczystych okolicznościach oznacza, iż para jest zaręczona.  Może jednak zdarzyć się odrzucenie oświadczyn, choć współcześnie jest to dość rzadkie.  Pojawił się też ostatnio zwyczaj, spowodowany kryzysem finansowym, iż to zarówno kobieta, jak i mężczyzna składają się na pierścionek zaręczynowy.

Moment zaręczyn rozpoczyna okres narzeczeństwa, który trwa aż do ślubu. Wtedy para oficjalnie jest małżeństwem. Niekiedy Panny młode noszą pierścionek zaręczynowy razem z obrączką.

Zwykle również zaręczyny odbywają się jako rodzinne przyjęcie, podczas którego para ogłasza, iż postanawiają wziąć ślub. Jest to też doskonała okazja, aby rodziny zarówno narzeczonej, jak i narzeczonego mogli się lepiej poznać.