JAK DBAĆ O OKULARY?

JAK DBAĆ O OKULARY?

Nazwa bloga tak bardzo związana z oczami, że aż postanowiłam zrobić post o związanych z nimi okularami.
Jeśli, tak jak ja, jesteś szczęśliwym posiadaczem okularów, to poniższe rady są dla Ciebie.

  1. Gdy zdejmujesz okulary, rób to nie jedną ręką lecz obiema. Dzięki temu oprawki dłużej zachowają swoją ,,żywotność” i nie będą się chybotać na boki.
  2. Okulary rano i wieczorem opłucz pod letnią wodą (zarówno szkła jak i oprawki). UWAGA – woda nie może być gorąca. Następnie mokre szkła i oprawki przetrzyj ściereczką (gdy kupujesz okulary, optyk często wraz z futerałem dodaje właśnie taką ściereczkę).
  3. Na oprawkach często pojawia się charakterystyczny biały nalot. Tak jakby kolor z okularów wypłowiał. Pani pracująca w salonie optycznym powiedziała mi, że może się to robić pod wpływem potu. To dziwne, źe oprawki z powodu byle potu nieestetycznie zmieniają kolor. W każdym razie takie przebarwienia można delikatnie smarować kremem. Ja codziennie rano smaruję oprawki NIVEA i  efekty faktycznie widać.
  4. Używaj specjalnych płynów, ściereczek etc. do pielęgnacji okularów. Ja używam jednorazowych ściereczek ,,Mr Magic”  z biedronki, które kosztują bodajże ok.5 zł za całe pudełeczko. Jestem z nich bardzo zadowolona, bo idealnie zmywają odciski palców i kurz.

Mam nadzieję, że rady choć trochę się przydadzą. A Wy, jak dbacie o swoje okulary?