Peruwiański imigrant naprawia papieskie buty

Peruwiański imigrant naprawia papieskie buty

Buty Benedykta XVI naprawia peruwiański imigrant Antonio Arellano, który ma zakład szewski w pobliżu Watykanu – ujawniła włoska agencja prasowa ADNKronos. Przez lata kardynał Joseph Ratzinger osobiście przynosił mu swoje buty. Wcześniej szewc ten naprawiał buty Jana Pawła II. Arellano powiedział włoskiej agencji, że papież nie ma u niego zniżki ani specjalnych przywilejów i płaci tak samo, jak wszyscy inni klienci. Do jego zakładu, położonego w pobliżu uliczki Borgo Pio papiescy współpracownicy przynoszą czarne i wiśniowe mokasyny, czasem porysowane i trochę zniszczone na noskach. Nie zdradził natomiast, z jakiej firmy pochodzą buty Benedykta XVI.

Szewc podkreślił, że buty papieża dostaje do naprawy kilka razy w roku, często przed pielgrzymkami. Tak było między innymi – wspomniał – przed zeszłoroczną podróżą do Polski, gdy dosłownie na kilka dni przed nią otrzymał do naprawy czarne mokasyny Benedykta XVI.

– Także polskie siostry przynosiły mi buty Jana Pawła II – dodał Antonio Arellano, którego klientami jest wielu dostojników z Watykanu.

Dodaj komentarz