Urodził się chłopiec z 24 palcami

Urodził się chłopiec z 24 palcami

W San Francisco urodził się chłopiec, który ma po sześć palców u każdej ręki i nogi – łącznie 24. Lekarze stwierdzili, że jego rączki i nóżki są tak doskonałe, że nie można mówić w tym wypadku o jakiekolwiek formie deformacji czy niepełnosprawności. Kamani, bo tak ma na imię nowonarodzony chłopiec, przyszedł na świat w szpitalu św. Łukasza w San Francisco i waży niewiele ponad dwa i pół kilograma. Miryoki Gross, matka dziecka, powiedziała, że po porodzie lekarz i położna powiedzieli jej jedynie, że chłopiec waży 2 kilogramy i jest w dobrym stanie zdrowia. Nie wspomnieli o niczym nietypowym.

Unikalny chłopiec
Kobieta tym bardziej była w szoku, gdy dodatkowe palce u dziecka, zauważył jego ojciec, Kriss Hubbard. – Byłem zdumiony. Musiało minąć trochę czasu, zanim dotarło do mnie, że mój syn ma po sześć palców u rąk i nóg. Wtedy pomyślałem, że jest unikalny – opowiada o swojej reakcji szczęśliwy ojciec. Odpowiedź na pytanie, do kogo dziecko jest podobne, nie będzie trudne: do ojca – on też miał u lewej ręki dodatkowy palec.

Rodzice Kamina nie podjęli jeszcze decyzji, czy usunąć chłopcu dodatkowe palce. Lekarze uważają, że nie ma takiej potrzeby, a mogą być one nawet przydatne do chwytania różnych przedmiotów. – Nie jest to nietypowe zjawisko, że ludzie rodzą się z dodatkowymi palcami. Jednakże przypadek, gdzie każda kończyna ma większą niż powinna liczbę palców, jest niezwykle rzadki. To po prostu intrygujące i piękne zarazem. Chciałbym zostawić je na miejscu – powiedział dr Michael Treece, pediatra ze szpitala św. Łukasza.