THORGAL TOM 2 „WYSPA LODOWYCH MÓRZ” KOLEKCJA HACHETTE

THORGAL TOM 2 „WYSPA LODOWYCH MÓRZ” KOLEKCJA HACHETTE

Thorgal Wyspa Lodowych Mórz to drugi tom najnowszej kolekcji Hachette, którą będzie można znaleźć w sklepach co dwa tygodnie. Jest to ostatni tom w promocyjnej cenie czyli 19,99 zł. Każdy kolejny  będzie kosztował już 29,99 zł. Myślę, że cena jest dosyć znośna, zwłaszcza, że w każdym numerze znajdziemy kilka ciekawych dodatków.

Jak napisałem we wpisie dotyczącym pierwszego tomu tej kolekcji, nie jestem zapalonym miłośnikiem komiksów, ale pierwsza część przygód Thorgala zrobiła na mnie dobre wrażenie, dlatego postanowiłem dać szansę i sięgnąć po kolejny tom. Jeśli i teraz się nie zawiodę, być może pokuszę się nawet o prenumeratę. Myślę, że jest to dobra okazja, aby przekonać się do tego rodzaju rozrywki.

Przejdźmy jednak do samego wydania, jak zawsze w tej serii, oprócz komiksu znajdziemy także reprodukcję grafiki Grzegorza Rosińskiego oraz osiem stron poświęconych kulisom powstania sagi. Sama grafika daje ogromny powód do kompletowania kolejnych numerów. Jest rewelacyjnie wykonana i idealnie oddaje klimat komiksu. Po raz kolejny można utwierdzić się w przekonaniu, że Grzegorz Rosiński to świetny rysownik komiksowy! Na wspomnianych wcześniej stronach poświęconym kulisom komiksu znajdziemy: galerie postaci, komentarze autorów oraz jeszcze więcej szkiców. Tak jak w pierwszym tomie, wykonanie samego komiksu stoi tutaj na wysokim poziomie, mój egzemplarz nie rozkleja się i wydaje się solidnie wykończony. Szczególnie podoba mi się okładka, wykonana z twardego papieru na której umieszczono miniaturkę oryginalnej okładki danego komiksu i facjatę głównego bohatera. Widać na pierwszy rzut oka, że jest to cześć serii. Do tego dochodzi jeszcze nadruk na grzbiecie, który po zebraniu całości utworzy napis Thorgal.

Wszystkich fanów komiksów serdecznie namawiam do zapoznania się z serią Thorgala, zwłaszcza, że w sklepach można dostać jeszcze pierwszy tom w cenie 9, 99 zł. Warto samemu wyrobić sobie zdanie na temat tej kolekcji, ale dla mnie powtórzę jeszcze raz, stoi ona na wysokim poziomie.

Jak Wam podoba się ta seria? Zapraszam do komentowania.