Czy na świecie panuje jeszcze gdziekolwiek dyktatura

Czy na świecie panuje jeszcze gdziekolwiek dyktatura. Dyktatura na świecie. Dyktaturę innymi słowami można nazwać rządami tyranii, autokratycznymi. W państwach, w których panuje dyktatura, władzę sprawuje jednostka. Wystarczy, że jednostka ma chore plany i zamiary, by wywołać wojnę. Dlatego właśnie takie państwa są szczególnie niebezpieczne. Kiedyś takim państwem były Niemcy za czasów Adolfa Hitlera, a obecnie … Czytaj dalej Czy na świecie panuje jeszcze gdziekolwiek dyktatura

Czy na świecie panuje jeszcze gdziekolwiek dyktatura. Dyktatura na świecie.

Dyktaturę innymi słowami można nazwać rządami tyranii, autokratycznymi. W państwach, w których panuje dyktatura, władzę sprawuje jednostka. Wystarczy, że jednostka ma chore plany i zamiary, by wywołać wojnę. Dlatego właśnie takie państwa są szczególnie niebezpieczne. Kiedyś takim państwem były Niemcy za czasów Adolfa Hitlera, a obecnie najpopularniejszym państwem tyranii jest oczywiście Korea Północna. To co dzieje się aktualnie w Korei Północnej przekracza ludzkie pojęcie, a najgorsze jest to, że ludzie kompletnie nic z tym nie robią (nie mieszkańcy, ale pozostałe kraje świata). Patrzymy jak na co dzień w Korei Północnej umierają ludzie w obozach koncentracyjnych.

Ktoś kiedyś wołał do narodu – nigdy więcej obozów! To było w Polsce. Świat powinien zjednoczyć się i walczyć z tyranią. Problem jednak w tym, że Korea Północna posiada broń jądrową i jakikolwiek atak mógłby wywołać wojnę światową, a już na pewno za czasów tak młodego i nieobliczalnego dyktatora. W Korei nie ma dostępu do internetu. W Chinach również niektóre strony tj. Facebook są po prostu zablokowane i nie można z nich korzystać na terenie tego kraju. Warto o tym wiedzieć. Również o Rosji można mówić jako o dyktaturze, bo realnie władzę sprawuje tam sam Putin, który decyduje zupełnie o wszystkim, co dzieje się w kraju i nie tylko.