Jak umyć okna aby nie było smug

Jak umyć okna aby nie było smug

Czyste okna to etykieta każdego mieszkania i niewątpliwie ozdoba. Niestety dla wielu mycie okien jest zmorą i nie lada wyzwaniem. Nie tylko po zimie ciężko jest doprowadzić okna do idealnego stanu, kurz i pyłki są naprzemiennie obecne przez cały rok.

Można znaleźć wiele porad dotyczących używania gazet, dolewania octu czy kupowania specjalnych drogich płynów. Znane są również sposoby z rajstopami i gliceryną. Ale jaki jest złoty środek? Jak mieć piękne, lśniące okna bez wysiłku, zmęczenia i wydawania sporych sum pieniędzy. Otóż recepta jest prosta – ściereczka z mikrofibry.

Brzmi niewiarygodnie? Dla wielu jest to niemożliwe, że tak mało skomplikowany sposób może być skuteczny. A jednak! Ścierka z mikrofobry nie tylko skutecznie zbiera brud, ale także nie wymaga użycia żadnych detergentów, a co najciekawsze jej użycie nie pozostawia smug. W wyniku tego mycie okien nie jest już utrapieniem, a staje się szybką i wygodną czynnością. Zamiast różnorakich płynów wystarczy odrobina wody. Ścierka z mikrofibry zawiera specjalną strukturę materiału, która zbiera wszystkie zabrudzenia. Należy jedynie zmoczyć ścierkę myjąc okno z góry na dół. Na koniec zostawić okno do wyschnięcia. Z pewnością nie będzie na szybie żadnej smugi. Kolejnym atutem mikrofibry jest wielokrotność użycia. Po skończonej czynności ścierkę wrzucamy do pralki. Mycie okien na prawdę nie musi być znienawidzoną czynnością.

Dodaj komentarz