Jak umyć okna aby nie było smug

Jak umyć okna aby nie było smug

Czyste okna to etykieta każdego mieszkania i niewątpliwie ozdoba. Niestety dla wielu mycie okien jest zmorą i nie lada wyzwaniem. Nie tylko po zimie ciężko jest doprowadzić okna do idealnego stanu, kurz i pyłki są naprzemiennie obecne przez cały rok.

Można znaleźć wiele porad dotyczących używania gazet, dolewania octu czy kupowania specjalnych drogich płynów. Znane są również sposoby z rajstopami i gliceryną. Ale jaki jest złoty środek? Jak mieć piękne, lśniące okna bez wysiłku, zmęczenia i wydawania sporych sum pieniędzy. Otóż recepta jest prosta – ściereczka z mikrofibry.

Brzmi niewiarygodnie? Dla wielu jest to niemożliwe, że tak mało skomplikowany sposób może być skuteczny. A jednak! Ścierka z mikrofobry nie tylko skutecznie zbiera brud, ale także nie wymaga użycia żadnych detergentów, a co najciekawsze jej użycie nie pozostawia smug. W wyniku tego mycie okien nie jest już utrapieniem, a staje się szybką i wygodną czynnością. Zamiast różnorakich płynów wystarczy odrobina wody. Ścierka z mikrofibry zawiera specjalną strukturę materiału, która zbiera wszystkie zabrudzenia. Należy jedynie zmoczyć ścierkę myjąc okno z góry na dół. Na koniec zostawić okno do wyschnięcia. Z pewnością nie będzie na szybie żadnej smugi. Kolejnym atutem mikrofibry jest wielokrotność użycia. Po skończonej czynności ścierkę wrzucamy do pralki. Mycie okien na prawdę nie musi być znienawidzoną czynnością.