Juliusz Cezar

Juliusz Cezar Juliusz Cezar, który nazywał się w pełni Gajusz Juliusz Cezar, urodzony 12 lipca 100 roku przed naszą erą, i który zmarł 15 marca 44 roku przed naszą erą, był pierwszym dyktatorem rzymskim. Prowadził on również karierę polityczną oraz pisarską. Mówiło się, że mieli za swoich przodków bogów mitycznych, Eneasza oraz boginię Wenus. Z … Czytaj dalej Juliusz Cezar

Juliusz Cezar

Juliusz Cezar, który nazywał się w pełni Gajusz Juliusz Cezar, urodzony 12 lipca 100 roku przed naszą erą, i który zmarł 15 marca 44 roku przed naszą erą, był pierwszym dyktatorem rzymskim. Prowadził on również karierę polityczną oraz pisarską.

Mówiło się, że mieli za swoich przodków bogów mitycznych, Eneasza oraz boginię Wenus. Z okresu jego dzieciństwa nie zachowało się raczej zbyt dużo notatek, chociażby ze względu na to, że kronikarze o wiele chętniej decydowali się na pisanie o dorosłych niż o nieletnich. Niektórzy mówią, że urodził się dzięki cięciu cesarskiemu. Jest to jednak wyłącznie legenda, tłumacząca nazwę tego zabiegu.

Już w wieku 16 roku życia stał się kimś ważnym w Rzymie, ponieważ otrzymał wtedy miano kapłana boga Jowisza. Wiązało się to z rządami politycznymi oraz religijnymi. Potem udał się na różne misje wojskowe, w których brał czynnie udział. Tutaj również zarzucano mu romans z mężczyzną, a dokładniej z królem Bitynii, czyli Nikomedesem IV. Tak naprawdę do tej pory nie wiadomo, czy to była prawda, czy tylko sarkastyczne plotki ze strony arystokracji.

Zresztą Juliusz Cezar miał na pewno trzy żony oraz przynajmniej trzy kochanki. Z których związków miał również dwójkę dzieci – Julię i Cezariona oraz jednego adoptowanego Oktawiana Augusta.

Dodaj komentarz